Targi Wire - Chiny, Shanghai
   

      We wrześniu 2010 odbyła się chińska edycja targów Wire. Targi były wyjątkowo interesujące – co prawda nie z punktu widzenia dystrybutora lin stalowych czy producenta zawiesi linowych. Pojawiło się wielu wystawców z Europy, między innymi firmy oferujące używane maszyny. Produkcja lin stalowych jest procesem skomplikowanym i składającym się z wielu podprocesów – wszystkie te etapy były w jakimś sensie reprezentowane na targach. Tegoroczną edycję przyćmiło inne wydarzenie – Expo 2010 – nie oznacza to jednak, że targi Wire świeciły pustkami – wręcz przeciwnie – obszar wystawy porównywalny z tymi w Dusseldorfie, liczba wystawiających się zapewne tylko niewiele mniejsza – organizacja niemal perfekcyjna.
 
      Obecni byli azjatyccy liderzy w produkcji lin- liny stalowe są tu produkowane z powodzeniem w Korei, Japonii czy Chinach. Zawiedzeni mogą być Ci, którzy liczyli na obecność branży związanej z zawiesiami linowymi – niestety, zawiesia linowe to produkt, który choć jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle, nie doczekał się swojej szerszej reprezentacji w tym miejscu. Można było spotkać producentów różnego rodzaju akcesoriów wykorzystywanych w produkcji zawiesi, nie było jednak żadnego producenta pras czy złączek aluminiowych, bez których powstanie zawiesia linowego jest raczej niemożliwe.
 
      Oprócz renomowanych firm (zwłaszcza z Korei) można było spotkać nielicznych chińskich producentów lin stalowych – nielicznych, ponieważ targi skierowane były zasadniczo do odbiorców europejskich, a Ci są skutecznie odstraszani od rynku chińskiego przede wszystkim cłami antydumpingowymi na liny stalowe, w dalszej kolejności powszechną opinią o niskiej jakości produkowanych tu lin.

   
Wszystkie newsy >>

2010-10-27